Ułatwienia dostępu

Skip to main content
"Koniec Świata"

Nord Kapp

najdalej wysunięty ląd Europy - Norwegia

Wyprawa rowerowa na Nord Kapp - Norwegia

Nord Capp

przylądek na wyspie Magerøya

Przylądek Północny położony jest na 71o10’ 21” północnej szerokości geograficznej. Niewiele jest atrakcji, które cieszyłyby się taką sławą. Nordkapp jest urzekający. Zachwyca stromy klif, wyrastający z morza na wysokość 308 metrów. A dalej bezkresna przestrzeń oceanu, nad którym unosi się nie zachodzące latem słońce. Nic dziwnego, że to miejsce ma tak magiczną moc przyciągania.Na Nordkapp prowadzi jedna droga, wiodąca na wyspę podmorskim tunelem. 

  • Ryga - Łotwa

  • Helsinki - Finlandia

  • Lahti - Finlandia

  • Koło podbiegunowe - wioska św. Mikołaja

  • Nord Kapp - Norwegia

Galeria zdjęć wyprawy

Zapraszam na relację z wyprawy

Zamiast wstępu

Marzy nam się zdobycie lub pokonanie czegoś, zwiedzanie świata, spektakularna samorealizacja. I to jest najprzyjemniejsze w życiu. Marzymy, wyznaczamy cel i dążymy do jego realizacji. I nagle niespodzianka. Na przykład epidemia. Kto by się rok temu (w 2019) tego spodziewał?

To, że w 2020 roku będę próbować zdobyć „kraniec świata” jakim jest Nord Kapp wiedziałem już wracając z wyprawy na Islandię w sierpniu 2019r.

Ciekawe strony o Nord Kapp

poniżej trasa wyprawy

norwegofil.pl

Strona wzięła się z pasji. Pasji do nordyckiej mitologii, świata żeglarzy, rybaków i osadników z książek Hamsuna, Kjellanda, Bojera i Laxnessa.

zielonamapa.pl

Garść przydatnych informacji o dojeździe, noclegach, itp.

podroztrwa.pl

12 Ciekawostek o Nordkapp

twojaskandynawia.pl

Skandynawski portal podróżniczy

Podobało się? Pakuj się i ruszaj!

Życie to wspaniała przygoda

Im dłużej się zastanawiasz, tym trudniej podjąć decyzję. Korzystaj z chwili, to nie jest takie drogie, stać Cię, jak i mnie było stać.