Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Piszę | Tadeusz Wojciechowski

Mój blog

Czy zauważyliście, że MAMY CZAS ROWEROWEGO SZALEŃSTWA?

Jeżdże na rowerze i jestem zachwycony. Pasjonatów dwóch kółek z roku na rok przybywa.

Nawet moi znajomi jeżdżą i zachwycają się swoimi wyczynami. Poszedłem do optyka - pani optyk pyta o wyjazdy rowerowe, opowiada o swoich wyprawach. Monter alarmów, kamer wizyjnych opowiada o pasji i przygodach rowerowych. Kolega nauczyciel wybiera się na rower w Bory Tucholskie. Czy to nie wspaniałe?

Odstawiłem rower na jakiś czas

Wróciłem z prawie 20 dniowej wyprawy rowerowej do Grecji. Czas na odpoczynek. Odstawiłem na kilka dni rower na przysłowiowy kołek. Muszę porządnie odpocząć, poleniuchować, zregenerować siły. Rower również musi przejść grtuntony przegląd. 

Nowy rok, a z nim nowe wyzwania. 

Stawiamy sobie wyzwanie: w 2023 przejadę ponad 7000 kilometrów!
 Mój cichy cel, który powoli się ziszcza.

W  2022 roku udało mi się przejechałem dokładnie 7125 km. Zrobiłem Velo Dunajec, Trasę do Warszawy - Krakowa, trasę nad morze oraz Bory Tucholskie, Mazury i Lubelszczyznę - małą pętlę dookoła Polski. Jest postanowienie, żeby tylko były chęci i zdrowie. 

Co jeszcze piszę

Mamy Polski cud

Mamy Polski cud

| Super User | Blog
Nie żyję pod okupacją

Nie żyję pod okupacją

| Super User | Blog
Śmierć - rozważania

Śmierć - rozważania

| Super User | Blog
Polityka???

Polityka???

| Super User | Blog

COŚ NAPISAŁEM - a oni to wydali

Dla mojej żony, która wręcz pochłania książki.

sccrin1Ludzie wierzą w przeznaczenie. Cudowne jest jak jakaś niewidzialna ręka kierując naszym losem splata go z najpiękniejszym uczuciem jakie człowiek może dać drugiemu człowiekowi – z miłością. O takiej cudownej miłości opowiada niniejsza powieść. Dwoje już nie młodych osób po tragicznych przeżyciach w młodości, spotykają się i dają sobie prawdziwe szczęście. Ich życie i miłość jednak nie jest usłane różami. Muszą przezwyciężyć wiele przeszkód, aby być razem. Cud miłości to zwierzenia Adama, głównego bohatera powieści, który przy łóżku umierającej, najukochańszej żony, opowiada o swoich najcudowniejszych latach życia młodemu literatowi, który w przyszłości ma zostać mężem córki, będącej jednym z ważnych ogniw ich związku od samego początku.

CUD MIŁOŚCI  wydawnictwo: Evanart

ksaJeżeli wstąpiłeś do gangu, jeżeli nazywają cię „kibolem”, jeżeli należysz do przestępczego świata, to nie myśl, że tak łatwo zerwiesz z przeszłością. „Ministrant diabła” jest książką opowiadającą o młodym mężczyźnie, który chce skończyć z przestępczym życiem. Okazuje się, że nie jest łatwo wyrwać korzenie ze środowiska, w którym dorastało się i żyło przez wiele lat. Tomek – główny bohater, przeżywa wielką wewnętrzną przemianę po tym, jak ginie niewinna kobieta, a on trafia na kilka lat do więzienia. Po odpokutowaniu winy ucieka od dawnego świata. Zaszywając się na odludziu, daleko od cywilizacji, postanawia zamazać swoje młodzieńcze winy, chce żyć dla ludzi. Spotyka prawdziwą, wielką miłość. Dzięki niej staje się innym człowiekiem, poznaje inny świat i umacnia się w swoim postanowieniu zmiany. Jednak macki świata przestępczego oplatają go i nie pozwalają tak łatwo zerwać z dawnymi współtowarzyszami. Tomek musi walczyć ze swoimi kumplami z gangu, a walka kończy się tragicznie – bezsensowną śmiercią. Książka opowiada o miłości, wielkim poświęceniu, walce o przetrwanie, a przede wszystkim o wielkiej przemianie, jakiej dokonał młody chłopak w swoim życiu. Jest relacją dorosłego mężczyzny, który postanawia udowodnić, że młode pokolenie można ratować nie poprzez stawianie im zakazów, nakazów, często bzdurnych norm, ale poprzez miłość, zrozumienie i wskazywanie sensu życia.

MINISTRANT DIABŁA  Wydawnictwo: Papierowy Motyl