Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Od Amsterdamu do Porto

Rowerem po zachodzie Europy

Holandia – Belgia – Francja - Hiszpania - Portugalia

Relacja z wyprawy rowerowej po zachodzie Europy

Amsterdam - Porto

Przejechane ponad 2000 km szlakiem św. Jakuba

W lipcu 2021 roku ruszamy z żoną autokarem do Amsterdamu. Oczywiście przewóz spakowanych rowerów nie przebiegł bez problemów. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi zawsze o pieniądze. Kierowcy muszą też zarobić. Ruszamy na południe Holandii, przez Roterdam. Szybko docieramy do Brukseli w Belgii, a już za trzy dni meldujemy się w Paryżu. Tam wskakujemy na szlak św. Jakuba - EuroVelo 3 oraz 6 i wzdłuż pięknej Loary jedziemy dalej. Francja jest duża, ale atrakcyjna. Docieramy nad Atlantyk i dalej wzdłuż oceanu wkraczamy do Hiszpani. Tutaj skończył się francuski rowerowy relaks, strome podjazdy i zjazdy, aż do samego Santiago. Wracamy do domu z Porto w Portugali, dlatego docieramy tam trochę rowerem, trochę pociągiem.

Trochę zdjęć z wyprawy

Kilka ciekwaych stron internetowych

poniżej nasza trasa

idziemydalej.pl

12 rzeczy, które warto zrobić w Amsterdamie.

Subiektywny pzrewodnik, jak pisze sam autor.

lifemanagerka.pl

Pomysł na szybki „city break” do jakiegoś europejskiego miasta, to Bruksela będzie świetnym wyborem. Tak zachwala stronę autorka.

paris10.pl

33 GŁÓWNYCH ATRAKCJI PARYŻA i nie tylko. Można zobaczyć ciekawe informacje o innych krajach.

www.spain.info

Santiago de Compostela to tętniące życiem miasto z wieloma innymi powodami, by oczarować podróżnika, niezależnie od tego, czy jesteś pielgrzymem, czy nie.

Podobało się - to ruszaj !!!

Podróże kształcą - nie wierzysz?

Im dłużej się zastanawiasz, tym trudniej podjąć decyzję. Korzystaj z chwili, to nie jest takie drogie, stać Cię, jak i mnie było stać.